Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Top posters
L'enfant terrible (3016)
Нежните обръщения: Какво означават? I_vote_lcapНежните обръщения: Какво означават? I_voting_barНежните обръщения: Какво означават? I_vote_rcap 
Reina de Los Camaleones (1131)
Нежните обръщения: Какво означават? I_vote_lcapНежните обръщения: Какво означават? I_voting_barНежните обръщения: Какво означават? I_vote_rcap 
Dente di Leone (553)
Нежните обръщения: Какво означават? I_vote_lcapНежните обръщения: Какво означават? I_voting_barНежните обръщения: Какво означават? I_vote_rcap 
Dark_red_rose (360)
Нежните обръщения: Какво означават? I_vote_lcapНежните обръщения: Какво означават? I_voting_barНежните обръщения: Какво означават? I_vote_rcap 
deti88 (356)
Нежните обръщения: Какво означават? I_vote_lcapНежните обръщения: Какво означават? I_voting_barНежните обръщения: Какво означават? I_vote_rcap 
justxme (335)
Нежните обръщения: Какво означават? I_vote_lcapНежните обръщения: Какво означават? I_voting_barНежните обръщения: Какво означават? I_vote_rcap 
Girl On Fire (291)
Нежните обръщения: Какво означават? I_vote_lcapНежните обръщения: Какво означават? I_voting_barНежните обръщения: Какво означават? I_vote_rcap 
qn4eto1234 (201)
Нежните обръщения: Какво означават? I_vote_lcapНежните обръщения: Какво означават? I_voting_barНежните обръщения: Какво означават? I_vote_rcap 
Fanged Nymph (191)
Нежните обръщения: Какво означават? I_vote_lcapНежните обръщения: Какво означават? I_voting_barНежните обръщения: Какво означават? I_vote_rcap 
Rositta (141)
Нежните обръщения: Какво означават? I_vote_lcapНежните обръщения: Какво означават? I_voting_barНежните обръщения: Какво означават? I_vote_rcap 

Юни 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Календар Календар

Latest topics
»  Каква е главната цел в живота ви днес?
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyЧет Яну 26, 2017 2:09 pm by Dark_red_rose

» Какво мислиш за аватара на предишния ?
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyСря Яну 25, 2017 3:49 pm by L'enfant terrible

» Въпрос отностно смяна на мейл адрес?
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyСря Яну 25, 2017 3:55 am by L'enfant terrible

» Въпроси и отговори.
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyНед Окт 02, 2016 1:07 am by ~desire

» Романтични ли сте?
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyНед Окт 02, 2016 1:02 am by L'enfant terrible

» Аз съм... Ами аз съм си само аз...
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyВто Сеп 08, 2015 9:21 pm by #CuRSe*

» Последния въпрос който ви зададоха?
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyНед Май 10, 2015 6:31 pm by L'enfant terrible

» От какво ви е писнало?
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyПет Мар 27, 2015 9:46 pm by ~desire

» Какъв е предишния според аватара му?
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyПет Мар 27, 2015 9:45 pm by ~desire

» Спорите ли често?
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyПет Мар 27, 2015 9:41 pm by definition of insanity

» Мразя..
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyПет Мар 13, 2015 9:36 pm by definition of insanity

»  Кое предпочитате повече?
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyВто Мар 10, 2015 2:07 am by ~desire

» Петдесет нюанса сиво
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyПон Фев 16, 2015 6:59 pm by deti88

» Snejkins, Снежи, whatever
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyСря Фев 11, 2015 12:38 am by genderbender

» Теорията на всичко
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyСъб Фев 07, 2015 7:24 pm by deti88

» Dark_Red_Rose или просто едно странно момче :)
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyВто Яну 27, 2015 2:41 am by Dark_red_rose

» Вдън горите
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyПон Яну 19, 2015 8:31 pm by Rositta

» Хобит: Битката на петте армии
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyНед Яну 18, 2015 9:22 pm by deti88

» Седмият син
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyНед Яну 18, 2015 9:17 pm by deti88

» Топ 10 песни?
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyСъб Яну 17, 2015 1:44 am by Tancheto0

» Лана Дел Рей или Адел?
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyСъб Яну 17, 2015 1:34 am by Tancheto0

» Кой хип-хоп певец предпочитате ?
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyСъб Яну 17, 2015 1:31 am by Tancheto0

» Бионсе или Риана?
Нежните обръщения: Какво означават? EmptyСъб Яну 17, 2015 1:30 am by Tancheto0


Нежните обръщения: Какво означават?

Go down

Нежните обръщения: Какво означават? Empty Нежните обръщения: Какво означават?

Писане  L'enfant terrible Пон Сеп 23, 2013 5:29 pm

Нежните обръщения: Какво означават? Love_n10




Смешни за останалите, музика за нашите уши. Но защо ги предпочитаме и какво е предназначението и въздействието на тези галени обръщения, с които наричаме партньора. Според статистиките половината семейни двойки се обръщат един към друг с подобни епитети. Много по-мило е да чуеш: "Дай ми чантата, съкровище", отколкото "Георги, подай чантата!". Употребата на нежните вълшебни думички изразява позитивна емоция, топли чувства и нежност, които заместват името на човека. Това е директна проява, че молбата е изречена с обич. Влюбените обожават този начин за обръщение, което винаги ги сближава. "Много ми е приятно, че любимият ми ме нарича "бебе" или "коте". Така е от месеци", споделя млада дама. Прибавянето на местоимението "моята" или "моят" сладур, бонбон, ангелче, злато..., ясно показва желанието за притежание. Тези обръщения имат силата да привличат с лекота партньора. Те са като таен код, който издава любов. Изразяват връзка - реална или въображаема, която е много силна между него и нея. Много по-емоционално е в скайп или в SMS да изпратите съобщение от типа: "Липсваш ми, любов моя. Кога ще те видя, слънце на моя живот?" вместо Zdr.Kade si? Sre6ta v 5.OK? Скрит смисъл Трябва ли да търсим подтекст, когато любимият човек ни нарича "пиленце" или "моят прасчо". Понякога в тези мили обръщения се крие някаква закачка, започнала навремето и която само двамата разбират. Нима е подигравка да наричате дребния си хилав приятел "Моят Супермен"? Не. За Вас той е героят и не влагате подтекст в обръщението. Когато двама приятели - единият висок, а другият нисичък се наричат Крачун и Малчо, те не се засягат, защото не влагат негативни чувства в прякорите си, а тези обръщения ги свързват. Защо нежните имена са на животинчета? Гальовните анималистични обръщения всъщност нямат нищо общо с реалните животни. Когато казваш на любимия "моето тигърче" или "моят орел", нямаш предвид хищника на джунглата или на небесата, а емоцията, която влагаш в думата. Не дивите животни или тези от селскостопанския двор те вдъхновяват да ги оприличаваш на любимия човек. Жената, която се обръща към мъжа си с "лъвът на моето сърце" няма предвид хищника от саваната, който може да я разкъса и отбръсне с кръвожадността си, а неговата царственост и това, че го чувства като свой покровител и властелин. Чувството е пренесено от детските асоциации и от приказките, където това животно е синоним на справедливост и авторитет. Гальовните обръщения помагат на двойката да се пренесе в неин нереален свят, изпълнен нежност. Разбира се, не е все едно дали ще наречеш жената до себе си "кучка" или "паленцето ми" - отношението е различно, което още веднъж показва, че анималистичното наименование създава много асоциации. За пред хората или интимно Тези обръщения наистина ли изместват името на любимия сред околните? Доколко можем да си позволим да използваме гальовното наименование вместо истинското име на човека на обществено място? Животът показва, че някои го правят. В действителност твърде личните обръщения трябва да се употребяват в приятелска среда и в лична комуникация. В обществото това намалява тежестта и представителността на човека. Все пак името ни налага сред другите, свързано е с нашия социален статус и трябва да всява уважение. Смесено с гальовното "муци" например, едва ли ще накара другите да се отнасят към Вас с нужната сериозност.
Мястото на новите технологии Смартфоните, sms-ите, e-mail, социалните мрежи - всички те ни окуражават да действаме спонтанно. Какво трябва да знаем, когато изпращаме съобщения: нека посланията Ви не бъдат суховати. По-добре изпратете два sms-а, но чарът на Вашия изказ да не бъде нарушен. Ако ще изпращате любовно послание, нека да не е дълго, а да бъде оригинално и закачливо. Нека е ясно и директно, защото като натиснете "Изпрати", няма връщане назад.
L'enfant terrible
L'enfant terrible
New Inovation

Gemini Rooster
Рожден ден : 08.06.1993
Възраст : 31
Дата на регистрация : 20.08.2010
Публикации : 3016
Репутация : 6
Точки : 6012

http://night-creatures.darkbb.info

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите