Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Top posters
L'enfant terrible (3016)
Цитати от книги.  I_vote_lcapЦитати от книги.  I_voting_barЦитати от книги.  I_vote_rcap 
Reina de Los Camaleones (1131)
Цитати от книги.  I_vote_lcapЦитати от книги.  I_voting_barЦитати от книги.  I_vote_rcap 
Dente di Leone (553)
Цитати от книги.  I_vote_lcapЦитати от книги.  I_voting_barЦитати от книги.  I_vote_rcap 
Dark_red_rose (360)
Цитати от книги.  I_vote_lcapЦитати от книги.  I_voting_barЦитати от книги.  I_vote_rcap 
deti88 (356)
Цитати от книги.  I_vote_lcapЦитати от книги.  I_voting_barЦитати от книги.  I_vote_rcap 
justxme (335)
Цитати от книги.  I_vote_lcapЦитати от книги.  I_voting_barЦитати от книги.  I_vote_rcap 
Girl On Fire (291)
Цитати от книги.  I_vote_lcapЦитати от книги.  I_voting_barЦитати от книги.  I_vote_rcap 
qn4eto1234 (201)
Цитати от книги.  I_vote_lcapЦитати от книги.  I_voting_barЦитати от книги.  I_vote_rcap 
Fanged Nymph (191)
Цитати от книги.  I_vote_lcapЦитати от книги.  I_voting_barЦитати от книги.  I_vote_rcap 
Rositta (141)
Цитати от книги.  I_vote_lcapЦитати от книги.  I_voting_barЦитати от книги.  I_vote_rcap 

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Календар Календар

Latest topics
»  Каква е главната цел в живота ви днес?
Цитати от книги.  EmptyЧет Яну 26, 2017 2:09 pm by Dark_red_rose

» Какво мислиш за аватара на предишния ?
Цитати от книги.  EmptyСря Яну 25, 2017 3:49 pm by L'enfant terrible

» Въпрос отностно смяна на мейл адрес?
Цитати от книги.  EmptyСря Яну 25, 2017 3:55 am by L'enfant terrible

» Въпроси и отговори.
Цитати от книги.  EmptyНед Окт 02, 2016 1:07 am by ~desire

» Романтични ли сте?
Цитати от книги.  EmptyНед Окт 02, 2016 1:02 am by L'enfant terrible

» Аз съм... Ами аз съм си само аз...
Цитати от книги.  EmptyВто Сеп 08, 2015 9:21 pm by #CuRSe*

» Последния въпрос който ви зададоха?
Цитати от книги.  EmptyНед Май 10, 2015 6:31 pm by L'enfant terrible

» От какво ви е писнало?
Цитати от книги.  EmptyПет Мар 27, 2015 9:46 pm by ~desire

» Какъв е предишния според аватара му?
Цитати от книги.  EmptyПет Мар 27, 2015 9:45 pm by ~desire

» Спорите ли често?
Цитати от книги.  EmptyПет Мар 27, 2015 9:41 pm by definition of insanity

» Мразя..
Цитати от книги.  EmptyПет Мар 13, 2015 9:36 pm by definition of insanity

»  Кое предпочитате повече?
Цитати от книги.  EmptyВто Мар 10, 2015 2:07 am by ~desire

» Петдесет нюанса сиво
Цитати от книги.  EmptyПон Фев 16, 2015 6:59 pm by deti88

» Snejkins, Снежи, whatever
Цитати от книги.  EmptyСря Фев 11, 2015 12:38 am by genderbender

» Теорията на всичко
Цитати от книги.  EmptyСъб Фев 07, 2015 7:24 pm by deti88

» Dark_Red_Rose или просто едно странно момче :)
Цитати от книги.  EmptyВто Яну 27, 2015 2:41 am by Dark_red_rose

» Вдън горите
Цитати от книги.  EmptyПон Яну 19, 2015 8:31 pm by Rositta

» Хобит: Битката на петте армии
Цитати от книги.  EmptyНед Яну 18, 2015 9:22 pm by deti88

» Седмият син
Цитати от книги.  EmptyНед Яну 18, 2015 9:17 pm by deti88

» Топ 10 песни?
Цитати от книги.  EmptyСъб Яну 17, 2015 1:44 am by Tancheto0

» Лана Дел Рей или Адел?
Цитати от книги.  EmptyСъб Яну 17, 2015 1:34 am by Tancheto0

» Кой хип-хоп певец предпочитате ?
Цитати от книги.  EmptyСъб Яну 17, 2015 1:31 am by Tancheto0

» Бионсе или Риана?
Цитати от книги.  EmptyСъб Яну 17, 2015 1:30 am by Tancheto0


Цитати от книги.

4 posters

Go down

Цитати от книги.  Empty Цитати от книги.

Писане  L'enfant terrible Вто Дек 31, 2013 6:12 pm



Цитати от книги.  13907510

~*Винаги ще има още една възможност, още едно приятелство, още една любов, една нова сила. След всеки край има ново начало.~*
Железният светилник - Димитър Талев.

L'enfant terrible
L'enfant terrible
New Inovation

Gemini Rooster
Рожден ден : 08.06.1993
Възраст : 30
Дата на регистрация : 20.08.2010
Публикации : 3016
Репутация : 6
Точки : 6012

http://night-creatures.darkbb.info

Върнете се в началото Go down

Цитати от книги.  Empty Re: Цитати от книги.

Писане  L'enfant terrible Вто Фев 11, 2014 9:37 pm



Цитати от книги.  2862e210

И тя беше силна, горда, красива, умна, никой не можеше да стъпи на малкото й пръстче, никой не можеше да я нарани. Tя никога не плачеше, беше недостижима, беше перфектна и в това беше проблемът...Силната жена е толкова отблъскваща за мъжа, колкото слабият мъж за жената. - "Усещане за жена" - Й. Ламбрев.


Заради грешката си исках животът да има бутон за пренавиване.Но животът няма такъв бутон.Той продължава напред и свири мелодията,независимо дали искаш или не.Можеш само да засилваш или намаляваш звука.И трябва да танцуваш.Колкото се може по-добре. - "Бяла като мляко,червена като кръв" от Алесандро д'Авения

L'enfant terrible
L'enfant terrible
New Inovation

Gemini Rooster
Рожден ден : 08.06.1993
Възраст : 30
Дата на регистрация : 20.08.2010
Публикации : 3016
Репутация : 6
Точки : 6012

http://night-creatures.darkbb.info

Върнете се в началото Go down

Цитати от книги.  Empty Re: Цитати от книги.

Писане  L'enfant terrible Съб Мар 08, 2014 2:38 am


tumblr_n22wk6YDfG1sl5242o1_500.jpg

„Само свободата си не губи! Тя е по-ценна от любовта. Винаги, обаче, човек разбира това едва, когато е късно.”

„- Но какво си ти тогава?
- Нещо половинчато, нещо незавършено. Някаква отломка…
- Това е най-доброто… Разпалва въображението. Такива жени се обичат вечно. Завършените жени омръзват лесно.”

„Обикновено мъжете с много пари са отвратителни.
- Но парите не, нали?
- Е, да, парите не са.
- Така и предполагах.
- Не мислиш ли и ти същото?
- О, да, наистина парите не даряват щастие, но те необикновено успокояват.
- Парите ни дават независимост, а това е много по-важно.”


„Трима другари“, Ерих Мария Ремарк
L'enfant terrible
L'enfant terrible
New Inovation

Gemini Rooster
Рожден ден : 08.06.1993
Възраст : 30
Дата на регистрация : 20.08.2010
Публикации : 3016
Репутация : 6
Точки : 6012

http://night-creatures.darkbb.info

Върнете се в началото Go down

Цитати от книги.  Empty Re: Цитати от книги.

Писане  L'enfant terrible Пон Юни 02, 2014 9:36 pm



1013486_720593831299009_1090471144_n (1).jpg

Вече бях познал много жени. Защо винаги ми трябваха още? Какво се опитвах да постигна? Новите връзки бяха вълнуващи, но освен това си бяха сериозна работа. В първата целувка, в първото чукане имаше драма. Хората бяха по - интересни в началото. После бавно, но сигурно започваха да се появяват всички недостатъци и лудостта. Щях да струвам все по - малко за тях; те щяха да означават все по - малко за мен.


Човек цял живот чака - болницата, лекаря, водопроводчика, лудницата, затвора и накрая самата смърт. Гражданите на света се хранеха, гледаха телевизия и се притесняваха за работата си или за липсата на работа, докато чакаха. - "Жени" от Чарлз Буковски.
L'enfant terrible
L'enfant terrible
New Inovation

Gemini Rooster
Рожден ден : 08.06.1993
Възраст : 30
Дата на регистрация : 20.08.2010
Публикации : 3016
Репутация : 6
Точки : 6012

http://night-creatures.darkbb.info

Върнете се в началото Go down

Цитати от книги.  Empty Re: Цитати от книги.

Писане  deti88 Вто Юни 03, 2014 11:35 pm

- Никога не съм се влюбвал. В това е моето нещастие.
- Аз пък никога не мога да остана влюбен, а това е по-страшно.

Фредерик Бегбеде
deti88
deti88
Demon

Дата на регистрация : 10.09.2013
Публикации : 356
Репутация : 0
Точки : 526
Хумор : Неведоми са пътищата на човешкото сърце

Върнете се в началото Go down

Цитати от книги.  Empty Re: Цитати от книги.

Писане  deti88 Вто Юни 03, 2014 11:57 pm

Колко пъти съм ви казвал да пускате колкото искате врагове пред вас, но да не оставяте никой от тях зад гърба си!

Джордж Бърнард Шоу
deti88
deti88
Demon

Дата на регистрация : 10.09.2013
Публикации : 356
Репутация : 0
Точки : 526
Хумор : Неведоми са пътищата на човешкото сърце

Върнете се в началото Go down

Цитати от книги.  Empty Re: Цитати от книги.

Писане  qn4eto1234 Сря Юни 04, 2014 1:26 pm

- Не, не разбираш. - Той грабна ръката й и я притисна. - Никога, на никоя жена не съм давал диаманти досега. Мисля, че това е най-красивият камък, камъкът, който баща ми най-много обичаше. Пазех ги, както пазех и думите – исках да притежaвам нещо, което не е опорочено и което бих могъл да дам със свободни сърце, с любовта си. Когато настъпи моментът.
Сали Боумън – Карма /книга1/, стр. 419

-оОо-

Сексуалната ревност никога не е много достойно чувство. Тя е грозна и нейната баналност е неизбежна.
Сали Боумън - Карма /книга2/, стр. 43
qn4eto1234
qn4eto1234
Fallen Angel

Sagittarius Pig
Рожден ден : 21.12.1995
Възраст : 28
Живея в : Пловдив
Дата на регистрация : 12.09.2013
Публикации : 201
Репутация : 1
Точки : 202

Върнете се в началото Go down

Цитати от книги.  Empty Re: Цитати от книги.

Писане  definition of insanity Пон Сеп 15, 2014 8:07 pm

"Желаех го достатъчно, за да наруша всичките си правила..."

"Гидиън Крос се появи в живота ми като светкавица, раздрала мрака – ослепителен, първичен, убийствено секси и... обгърнат от тайнствен тъмен ореол. Може би трябваше да се изплаша от свирепата жажда, с която ме искаше, но аз изпитвах същото страстно безумие. Желаех го достатъчно, за да наруша всичките си правила. А това означаваше да платя цената и да се разкрия. Да го допусна в най-тъмните кътчета от своето минало... Но дали той щеше да е също толкова открит пред мен?"

Силвия Дей - "Открита пред теб"

definition of insanity
definition of insanity
Fallen Angel

Taurus Tiger
Рожден ден : 13.05.1998
Възраст : 26
Дата на регистрация : 18.06.2014
Публикации : 138
Репутация : 2
Точки : 134
Хумор : Fuck Off

Върнете се в началото Go down

Цитати от книги.  Empty Re: Цитати от книги.

Писане  qn4eto1234 Вто Сеп 16, 2014 2:54 pm

От раждането до смъртта животът ни е включен на автопилот и трябва нечовешка смелост, за да промениш курса.
На 20 години си въобразявах, че зная всичко за живота. На 30 разбрах, че не зная нищо. Прекарал бжях десет години в учене на всичко онова, което впоследствие трябва да отучвам.
Фредерик Бегбеде – Любовта трае три години, стр. 40 /глава 11/


Дълго време едничката ми цел в живота бе да се саморазрушавам. И ето, че веднтж ми се прииска щастие. Ужасно е, срам ме е, простете ми, но един ден изпаднах във вулгарното изкушение да бъда щастлив. По-късно разбрах, че това е единственият  начин да се саморазрушиш.
Фредерик Бегбеде – Любовта трае три години, стр. 57 /глава 15/


Любовта представлява една великолепна катастрофа: знаеп, че пред теб има стена, и въпреки всичко даваш газ. Тичаш право към своята гибел с усмивка на уста. С любопитство очакваш кога точно ще гръмне всичко. Любовта е единственото предварително програмирано разочарование, единственото нещастие, което всеки може да предвиди и всеки път желае отново.
Фредерик Бегбеде – Любовта трае три години, стр. 62 /глава 16/


Според мен целият проблем с любовта е тъкмо това: за да бъдеш щастлив се нуждаеш пт сигурност, а за да си влюбен, се нуждаеш от несигурност.
Фредерик Бегбеде – Любовта трае три години, стр. 73 /глава 19/


Ето ви един съвсем прост тест, за да разберете дали сте влюбен: ако след четири-пет часа, прекарани без вашата любовница, тя започне да ви липсва, това означава, че не сте влюбен – ако бяхте, десет минути раздяла биха били достатъчни, за да направят живота ви непоносим.
Фредерик Бегбеде – Любовта трае три години, стр. 90 /глава 24/

-oOo-

- Често се налага да бъде тъй, Сам, когато над щастието натегне заплаха – някой трябва да се откаже от него, да го загуби, за да го запазят останалите.
Дж. Р. Р. Толкин – Властелинът на пръстените, стр. 979 /глава 9/

-oOo-

Да си го наричат лудост! Ше го нарекат така онези, които не знаят каква лудост, каква безнадеждна лудост е да се бориш срещу любовта!
И престъпение! Защото бива ли човек да изтръгва от себе си най-хубавото, най-благородното, най-красивото чувство? Кой знае, може би единственото чувство, което оправдава съществуването, което  е цветът на душата?... Да го потъпче, да го унищожи, да се отрече от него?... В името на какво?... За да се хареса на хората ли?... Що за глупост! Заради другите да се отречеш от себе си, да се отречеш от най-същественото в себе си, от собствения си стремеж към щастие!
Тадеуш Доленга-Мостович – Знахар, стр. 114 /глава 10/

-oOo-

Самолюбие, дързост, алкохол и безмозъчна похот – сигурна комбинация за слава или катастрофа.
Нелсън Демил – Черният манастир, стр. 396 /глава 46/

-oOo-

Навсякъде пише, че бог обичал човека, но никъде не пише, че го уважава. А уваженението е по-висша форма на отношения от обичта, защото обичаш само отделни неща, отделни фрагменти, но да уважаваш трябва всичкото.
Агоп Мелконян – Сянка в ада

-oOo-

- Слушай, Роми, ти наистина ли можеш да мислиш?
- Какво значи „да мислиш“? - попитах на свой ред.
- Не знам – призна той, но след малко добави: - Струва ми се, че да мислиш, означава да се измъчваш.
Акоп Мелконян – Движение и болка

-oOo-

А космическото нищо отговаря на въпроса му с въпрос: може ли жив човек да е невинен?
Акоп Мелконян – Убийство в Ню Бабилон

-oOo-

Бях безопасно близък с нея. Въображението ми се задоволяваше с това, което тя ми даваше. Не бих понесъл обаче пред мене тя да окаже същите любезности другиму. Обичах я като брат, но я ревнувах като любовник.
Жан-Жак Русо – Изповеди, стр. 49 /глава 1/


Аз не я обичах нито по задължение, нито от корист, нито от приличие, обичах я, защото бях роден да я обичам.
Жан-Жак Русо – Изповеди, стр. 180 /глава 4/


В царството на слепите, еднооките са царе.
Жан-Жак Русо – Изповеди, стр. 218 /глава 5/


Обичах я възможно най-страстно. Но я обичах повече заради нея самата, а не заради себе си или най-малкото търсех щастие, а не наслада край нея. Тя беше за мене повече от сестра, повече от майка, повече от приятелка, повече от любима и именно за това не беше само любима. С една дума, аз я обичах много силно, за да я желая.
Жан-Жак Русо – Изповеди, стр. 227 /глава 5/


Така задържаха операта ми, като ме лишиха от хонорара, срещу който им я бях дал. Ако слабият извърши това спрямо силния, ще бъде кражба. Когато силният го извърши спрямо слабия, то е присвояване на чуждо имущество.
Жан-Жак Русо – Изповеди, стр. 421 /глава 8/


Притежавайки я, чувствувах, че тя пак ми липсва и само мисълта, че не съм всичко за нея, ми въздействуваше така, че и тя не беше нищо за мене.
Жан-Жак Русо – Изповеди, стр. 462 /глава 9/


Повече от когато и да било чувствувах и опитът ми постоянно го доказваше – че всяко сдружаване на неравни начало е винаги в ущърб на по-слабия.
Жан-Жак Русо – Изповеди, стр. 555 /глава 10/


Проклятията на измамниците са слава за честния човек.
Жан-Жак Русо – Изповеди, стр. 574 /глава 10/


Аз никак не ви обичам, господине. Вие ми нанесохте ударите, които можеха да бъдат най-болезнени за мене, ваш ученик и възторжен почитател. Вие погубихте Женева в замяна на убежището, което получихте. Вие отчуждихте от мене моите съграждани в замяна на възхищението, което ви спечелих сред тях. Вие правите непоносимо за мене пребиваването в родината ми. Вие ще ме принудите да умра на чужда земя, лишен от всички утешения на умиращите, и да бъда захвърлен позорно на улицата, докато самият вие ще бъдете обграден в моя роден край от всички почести, които може да дочака един човек. Аз ви ненавиждам, с една дума, понеже вие пожелахте това. Но ви ненавиждам като човек, който е по-достоен да ви обича, ако бяхте пожелали. От всички чувства към вас, с които бе пропито сърцето ми, е останало само възхищението, което не може да се откаже на вашия красив талант, и любовта към вашите съчинения. Ако не мога да уважавам у вас нищо друго освен дарованието ви, грешката не е моя. Никога няма да изменя на уважението, което му е дължимо, нито на отношението, което това уважение налага. Сбогом, господине.
Жан-Жак Русо – Изповеди, стр. 584-585 /глава 10/


Сами ще прецените дали можех, ако не бях последният безчестник, да удържа споразумения, които враговете ми винаги са се погрижвали да направят отвратителни, отнемайки ми всяка друга възможност за препитание, за да ме принудят да приема безчестието. Как биха могли да се съмняват какво решение ще взема при такъв избор. Те винаги са съдили за сърцето ми по собствените си сърца.
Жан-Жак Русо – Изповеди, стр. 687 /глава 12/

-оОо-

Това беше вярно. Една мръсна работа. Работа, която обикновено се върши само веднъж в живота. Беше се спуснал до дълбините на душата си. Беше разровил всичко, беше го разчовъркал до кръв. Сега беше свършено. Вече не кървеше. Но не можеха да искат от него да остане същия човек.
Жорж Сименон – Затворът, стр. 185 /глава 7/

-оОо-

Когато безпорядъкът е ежедневие, хората не го забелязват и не страдат от това.
Жорж Сименон – Истината за Беба Донж, стр. 89 /глава 7/

-оОо-

- По дяволите! – каза си съвсем тихо Бюси. – Не бях помислил за това. Да живеят страхливците, те мислят логично!
Александър Дюма – Графиня дьо Монсоро, книга 2, стр. 320 /глава 33/

Страдащите хора обичат самотата повече и от щастливите любовници.
Александър Дюма – Графиня дьо Монсоро, книга 3, стр. 13 /глава 1/

- Ако е изпратил при вас посланик, значи мисли, че може да направи така. Ако той, който е въплащение на предпазливостта, мисли, че може да направи така, то е защото се чувства силен. Ако се чувства силен, трябва да се пазим от него. Да уважаваме могъщите. Да ги лъжем, но да не си играем с тях.
Александър Дюма – Графиня дьо Монсоро, книга 3, стр. 120 /глава 15/

- Няма да стана крал на Франция този път – каза херцогът, разкъсвайки на парчета договора. – Но пък и този път няма да бъда обезглавен за държавна измяна.
Александър Дюма – Графиня дьо Монсоро, книга 3, стр. 264 /глава 32/

-оОо-

Дни наред въобще не успях да се отърся от въздействието на този случай. Беше първият опит надеждата да си намеря почтена работа рухна. Мислех, че светът е изпълнен с крадци, лъжци и жестоки хора. Нима при целия ми вътрешен отпор, при неимоверния ми стоицизъм вървях към провал?
Решат Нури – Клеймото, стр. 137 /глава 33/

-оОо-

Това решение, водено явно от най-голямо доброжелателство, има за резултат обаче зараждането на още по-големи конфликти. Властта на може да се споделя.
Хосе де Артече – Елкано, стр. 44
qn4eto1234
qn4eto1234
Fallen Angel

Sagittarius Pig
Рожден ден : 21.12.1995
Възраст : 28
Живея в : Пловдив
Дата на регистрация : 12.09.2013
Публикации : 201
Репутация : 1
Точки : 202

Върнете се в началото Go down

Цитати от книги.  Empty Re: Цитати от книги.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите